Co jest POS i czemu to rozwiązanie jest takie popularne?

Co jest POS i czemu to rozwiązanie jest takie popularne?
Stanowiska POS są ostatnio bardzo popularne. Dlaczego tak się dzieje? I co to jest właściwie POS? Przeczytaj ten artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania.

Co kryje się pod pojęciem POS?

Wiele osób zastanawia się co to jest POS chociaż nie zdaje sobie sprawy z faktu, że otacza nas w codziennym życiu. Point of Sale, bo o tym mowa, jest informatycznym systemem sprzedażowym, którego zadaniem jest zautomatyzowana i całościowa obsługa procesu sprzedaży zaczynając od momentu złożenia zamówienia, a kończąc na wydaniu właściwego towaru klientowi. Przykładem takiego właśnie zastosowania może być na przykład terminal POS. Urządzenie to możemy znaleźć w większości restauracji oraz punktach handlowo-usługowych, a używane jest, kiedy towar jest nabywany przez klienta z użyciem karty płatniczej. Takie urządzenia mają zastosowanie na całym świecie i często wyposażone są w specjalne PINpady. Innymi przykładami wykorzystania Point of Sale są również kasy fiskalne.

Jakie zalety ma to rozwiązanie?

Oprócz odpowiedzi na pytanie co to jest POS, warto znać jeszcze jego plusy. System ten posiada wiele zalet, które stanowią o jego rozległym zastosowaniu. Przede wszystkim jest on bezpieczny w użytkowaniu, a poprzez informatyzację niwelowane są wszelkie błędy, które mogą wynikać z czynników ludzkich lub jakiekolwiek inne nadużycia. Warto również dodać, że bardzo często mają one funkcje pozwalające na automatyczne rozliczanie. Kolejnym elementem, który z pewnością działa na korzyść wspomnianych systemów sprzedażowych są bardzo rozległe właściwości ustawień i konfiguracji, dzięki czemu użytkownik jest w stanie dopasować system do indywidualnych potrzeb oraz specyfiki, w której ma on znaleźć zastosowanie. Point of sale są powszechnie stosowane przede wszystkim z uwagi na ich proste użytkowanie oraz szybkość reakcji, a także częste aktualizacje, co pozwala utrzymywać jakość danych zawsze na pożądanym poziomie. Wszystkie wyżej wymienione cechy oraz przykłady zastosowania sprawiają, że Point od Sale jest tak rozpowszechnionym narzędziem pozwalającym na kompleksową obsługę procesu sprzedażowego. Dzięki swojej prostej i intuicyjnej obsłudze, bezpieczeństwu oraz aktualnym danym zakorzenił się głęboko w naszym codziennym życiu i znalazł zastosowanie na całym świecie w wielu obszarach działalności.

PODOBNE WPISY
—————————-

https://kronoblog.wordpress.com/2017/03/04/pos-co-to-jest-kasa-fiskalna-vs-stanowisko-pos/
http://www.maluchy.pl/forum/index.php?showtopic=100955
http://40-tygodni.pl/reklama-sieci-kampanie-adwords
https://ifyouknow865.wordpress.com/2017/03/03/system-ktory-zawsze-sie-sprawdza-czyli-o-tym-dlaczego-warto-odpowiedziec-sobie-na-pytanie-co-to-jest-pos/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s